A legelső megtalált zöld aragonit utáni álalak. A legutolsó TIT ásvány kiállítás és vásáron jót beszélgettem egy gyűjtővel akinek szép hasonló darabjai voltak. Arra a következtetésre jutottam, hogy én ezen a helyen már többször voltam, csak én a maradékokat nézem mindig át és az után döntöm el, hogy érdemes e ott tovább kutakodni. Az egyik legutolsó cikkben írtam a szőlős tetején lévő házikóról, ahol minden zöldellik. Na attól nem messze van a lelőhely az út túloldalán. Most az volt a szerencsém, hogy elöttem valaki nagy munkában volt, és hagyott egy két árulkodó morzsát.
ennél 10x nagyobb gödrök is vannak ott |
Utána átmentem a "kincses szigetnek" nevezett helyre, ahol ismét szép kékes pirosas aragonit utáni álalakokat találtam. Ami érdekesség volt, hogy egy tökéletes achát is volt a zsákmány között.
Ez csak egy kis üreg a sziklafalban |
A kronológiához hozzá tartozik, hogy Szilkóval körbe jártunk minden érdekességet, természetesen ha ismeritek Szilkót akkor tudjátok milyen helyeket. Sajnos érdekes lelet nélkül, pedig a Kánya-hegy tetején, a Sinta tetőn is voltunk. Az elején találkoztunk még Misivel, én őt régebben egy Strahlerező kollégával együtt ismertem meg a Sintán. Remélem Szilkónak nem ment el a kedve a Zempléntől, de sajnos az időbe ez fért bele. Korán sötétedik.
Még ami érdekesség volt az az volt, hogy meghívást kaptunk a Füzérkomlósi polgármestertől, Mester Andrástól, a Kőszikla szállót megnézni. Tudni kell, hogy a hotelben Korim Laci alakított ki 2 vitrint a helyi ásványok legszebbikeiből. Ott láttam egy igazi érdekességet, aminek a lelőhelyéről idáig nem tudtam. Nyíri, Bánya-völgy, centis kristályokból álló tenyérnyi, sötét ametiszt.
Másnap ennek utána is jártam. A térképeken bánya-völgy nem létezik, csak a helybéliek hívják így a két hegy forrása környékét. Reggeltől du 3h-ig a környéket körbenyaltam, hegyre fel, hegyre le, de semmi utaló keresgélési nyomot nem találtam. Majd megnézem később. Fényképet megpróbálok a vitrinről készíteni.